Vinařství Libor Průdek

Rodinné vinařství Libora Průdka navazuje na dlouhou historii, danou rodinnou tradicí v pěstování a výrobě vína. Hospodaříme na 6 hektarech plodnych vinic v katastru obce Rakvice.
Produkce vinařství je zaměřena na kvalitní lahvová vína s důrazem na odrůdový charakter a perspektivu zrání v lahvi a část produkce je uváděna na trh jako vína sudová/nebalená.
Při výrobě vína využíváme poznatků moderního vinařství a ty snoubíme s tradičními postupy výroby vína. Výsledkem jsou zajímavá a perspektivní vína, která najdou své místo u toho nejnáročnějšího konzumenta.
Hrozny jsou zpracovávány moderní technologií s využitím pneumatického lisu, řízeného kvašení bílých moštů a kvašení červených rmutů ve vinifikátorech.
Vína jsou vyráběna na přirozeném základu, tj. vína bez jakéhokoliv zásahů enologickými přípravky ovlivňující charakter a odrůdovou podstatu vína.
Roční produkce je 30 000 lahví.
Celková kapacita vinařství je 100 000 l.

Ing. Libor Průdek trvale žije v Rakvicích, kde se už jako malý svou prací podílel na rodinných vinicích a se svým otcem vyráběl víno v rodinném vinařství. Absolvent VŠCHT Pardubice – Držitel degustátorského certifikátu dle ISO, DIN a ÖNORM. Pracoval v několika významných vinařských firmách. Od roku 2004 stál dva roky v čele Národního salonu vín ve Valticích. Od 2002-2012 člen sdružení VINSTARS RAKVICE. Zakládající člen Vinařské asociace ČR.
V letech 2016-2020 člen Rady Vinařského fondu.

Člen skupiny
NEZÁVISLÍ VINAŘI ČR